Yanal Kayma Testi

yanal kayma testi

İkinci el araç almayı düşünüyorsanız, hem konfor hemde güvenli sürüş beklentiniz varsa Yanal kayma testi kesinlikle yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Oto ekspertiz İstanbul firmamızda en çok testi istenilen ve yapılan birimdir diyebiliriz. Aracınızın bu teste girmesi halinde lastiklerinden, jantlarına, rot ve aks ayarlarına kadar tüm kontrolleri yapılır, test edilir, hataları varsa bulup sizlere detaylı şekilde raporlanır.

Yanal kayma cihazı ile aracınız bu teste alınır ve ilk günkü yanal kayma açıları ile mevcut durumu karşılaştırılır. Aracınızın ön ve arka lastikleri bilgisayarlı sistemle hassas bir şekilde yanal kayma testine alınır. Lastiklerdeki sapmalar, araç ön taım parçalarındaki kusurlar ortaya çıkar.

Yanal Kayma Nedir

Genel bir tabirle açıklamak gerekirse araçlarınızdaki ön düzen, aks ve rot başlarındaki arızalara yanal kayma denmektedir. Araçlardaki lastikleri janlar ile bağlayan rot kısmında, root başlarında ve dingil bölgelerinde eğilmeler, bükülme, burulma ve sapmalar yanal kayma sonucu oluşan kusurlardır. Bunların tespiti sürücü kullanımı ve sürücünün tecrübesi ile bulmak ve gözle görmek ve testi etmek kolay değildir. Kusurların tam tespiti için fiyatları son derece uygun olan Yanal kayma testi oto ekspertiz hizmetini firmamızdan alabilirsiniz.

yanal kayma testi

Yanal Kayma

TEST Aks boşlukları kontrolü
TEST Rot-balans ölçüm
TEST Rot ayarı kaçıklık kontrolü
TEST Ön ve arka uyum kontrolü

yanal kayma testi nedir

Yanal Kayma Testi Nedir

Araç ve otomobillerinizin fabrika çıkışında olması gereken değerleri bellidir. Yanal kayma testi amacı bu ayarların değişip değişmediği, araçta ilk günkü durumundan bugüne bir yanal kayma kusurunun bulunup bulunmadığıdır.

  • Aks boşluklarının kontrolünün yapılması
  • Rot-balans durum ölçümü
  • Rot ayarı kaçıklıkları
  • Ön ve arka tekerleklerin ayarları ve birbiri ile uyumu

Bu test yapılırken araç 1 kilometre yol üzerinde direksiyon eller serbest halde bırakılarak sağa veya sola çekme olup olmadığı kontrol edilir. Test sadece uzman kişi deneyimine bırakılamaz. Son teknolojik gelişmelerle birlikte bir çok test cihazı yıllardır kullanılmaktadır. İstanbul Oto ekspertiz firmamızda da hem yanal kayma testi hemde diğer tüm oto ekspertiz test uygulamalarıdan en son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır.

Yanal Kayma Oto Ekspertiz

Aracınızın yanal kayma testi için en kapsamlı raporu alanında uzman ekiplerimizle en kısa sürede sizlere teslim ediyoruz.

yanal kayma test cihazı

Yanal Kayma Test Cihazı

Hassas ölçüm gerektiren tüm işlemlerde cihaz kullanımı en doğru sonucu vermektedir. Oto ekspertiz işlemleri içinde teknik cihazların kullanımı daha net sonuçlar, kusurların daha kolay ve hassas olarak bulunması, hata payının minimuma çekilmesi için gereklidir. Sadece makine ve test cihazı kullanımı yapmak da yanlış olduğu gibi sadece gözlemle, uzman kişinin tecrübesine dayalı bir test işlemi yapmakta yanlıştır.

Yanal kayma test cihazı dahil tüm oto ekspertiz hizmetlerinde kullanıması gereken cihaz ve yöntemler de TSE garantili hizmet almanız mümkündür. Firmamız yetkin personelleri ve yeni nesil teknolojik cihazları ile sizlere en kapsamlı ekspertiz hizmetlerini sağlamaktadır.

Yukarıdaki test ve ekspertiz hizmetlerini sizlere deneyimli kadroları, sağlam firma altyapısı, doğru ve hızlı raporlama hizmetleri ile sunmaktayız. İstanbul'da yanal kayma testi için Anadolu yakası ve Avrupa yakası tüm ilçelerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.