Süspansiyon Testi

süspansiyon testi

Araç satın alırken genelde test sürüşü mutlaka yaparsınız ancak süspansiyon sistemindeki arıza ve sorunları bu şekilde görmek ve anlamak pek olmaz. Ekspertiz hizmetlerimiz kapsamında Süspansiyon testi ile sizlere kapsamlı bir rapor sunmakta ve mevcut durumu ile performansı hakkında bilgilendirme yapmaktayız.

Süspansiyon testi yaparken oto ekspertiz firmamızda Maha test cihazları kullanılmakta ve her açıdan kontrol sağlanmaktadır. Süspansiyondaki sağlamlık, denge kontrolü, gürültü sorgulaması ve maksimum yer değiştirme eksiksiz kontrol edilmekte ve tarafınıza raporlanmaktadır.

Amortisör Testi

Amortisör aracınız için en önemli mekanizmalardan biridir. Lastiklerinizin yolu doğru ve en iyi şekilde kavraması, meydana gelebilecek sarsıntı ve titreşimleri minimuma indirecek olan kısımdır. Otomobillerde Amortisörler Süspansiyonda en etkin rolü alır. Süspansiyondan gelecek olan salınımlar amortisör tarafından emilir. Araç içinde bu sayede sarsıntı ve darbeler en aza indirir ve hissedilmez. Amortisörlerde oluşabilecek arıza ve sorunlar lastik yol tutuşunda sıkıntılara yol açabilmekte özellikle virajlı yollarda savrulmalar yaşanabilmektedir.

Süspansiyon Testi Nedir?

Araç sürüş konforu her sürücü için önemli ve değerlidir. Aracın performansını etkileyen unsurlardan biri olan süspansiyon için ikinci el araçlarda kesinlikle oto ekspertiz yapılmalıdır. Sürüş sırasında sürekli sarsıntı, ani dönüş sorunları, çukur ve tümseklerdeki denge bozuklukları, tüm titreşime sarsıntılara bu bölümde oluştuğu için araç satım alım öncesi süspansiyon testi gereklidir. Firmamız tüm yeni araç alacak kişilere aracın süspansiyon sisteminde olası tüm teknik sorunlar, arıza ve problemleri detaylı bir şekilde kontrol eder, cihaz testinden geçirir ve sizlere raporlama yapar.

süspansiyon test

Süspansiyon Test Aşamaları

TEST Amortisör Ve Yay Kontrolleri
TEST Viraj Demiri Demiri Kontrolleri
TEST Salıncak Kontrolleri
TEST Rot Mili Ve Rot Başı Kontrolleri
TEST Tekerlek Bilyaları Kontrolleri
TEST Aks Mili Kontrolleri
TEST Kardan Mili (Şaft) Kontrolleri

amortisör testi

Ekspertiz test uygulamaları içerisinde motor performans testi de bulunmaktadır. Sadece amortisör ve süspansiyonlar için hizmet almak istiyorsanız uzmanlarımız ile ön görüşme yapmanızı önermekteyiz. Dilerseniz kapsamlı, standart plus ve mini ekspertiz paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Süspansiyon Testi Fiyatları

Süspansiyon testi işlemlerinde yanal kayma, yaylar, araç ağırlığı, tekerlek çekiş güçleri, salıncak ve viraj demirleride gözlemlenmekte ve analiz edilmektedir. İstanbul Oto ekspertiz firmamız müşterilerine farklı ekonomik oto expertiz paketleri sunmaktadır. Bütçenize en uygun paketi seçerek hemen Süspansiyon testi yaptırabilirsiniz. Test hakkında diğer tüm teknik konular, merak ettikleriniz için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.