Oto Ekspertiz Raporunda Nelere Dikkat Edilmeli

Oto Ekspertiz Raporunda Nelere Dikkat Edilmeli

Otomotiv sektöründe ekspertiz raporunun önemi oldukça fazladır. Oto ekspertiz raporunda nelere dikkat edilmeli konusunda ayrıntılı bilgiler paylaşıyoruz. Çok sayıda oto ekspertiz firması olmasına rağmen hatalı ve yanlışlarla dolu işlemler yapıldığını bilmekteyiz. 2021 yılı yaşadığımız şu günlerde bir çok girişimci yeni oto ekspertiz firması açmakta ancak kalifiye personel ve yeterli teknolojik ekipmandan eksik olarak hizmet vermektedir. Bu durum sonucunda ekspertiz raporunda da hata eksikler gün yüzüne çıkmaktadır. Bir araç satın almayı düşünüyorsanız mutlaka detaylara dikkat etmenizi önermekteyiz.

Oto Ekspertiz Raporunda Nelere Dikkat Edilir?

Oto Ekspertiz Raporunda Nelere Dikkat Edilir?

Kaporta ve Boya Ekspertiz : Kaporta boya işlemleri için oto ekspertiz firmasından alcağınız raporda resmiyet kazanacak ibareler bulunmasına dikkat ediniz. Olası hukuki taleplerde ortalama iddialar ve varsayımlar ile bir kazanım elde etmeniz pek mümkün değildir. Ekspertiz raporunda bu aşamaya mutlaka dikkat edilmelidir

Motor Ekspertiz :  Motor aracın en yüksek değere sahip alanı olup kesinlikle tam rapor çıkarılmalıdır. Satın almayı düşündüğünüz araçta tespit edilmeyen hata, arıza ve sorunlar nedeni ile aracın değeri düşebilir. Oto ekspertiz firmanızdan hizmet alırken motor ömrünün % ilk olarak açıklanmasını isteyebilirsiniz.

Resmi Kaşe Kullanımı : Alacağınız oto ekspertiz raporunda firmanın kullandığı kaşenin resmi kaşesi olup olmadığından emin olunuz. Bazı ekspertiz firmalarında resmi kaşe dışında basit farklı adres ve isme ait kaşe kullanımı yapılabilmektedir. Hak kaybının önüne geçmesi için Oto ekspertiz raporunda nelere dikkat edilmeli konusu için bunu atlamayın.

Yetkili Personel : Gittiğiniz ve anlaştığınız oto ekspertiz fimasında aracınızla sadece bir kişi mi ilgilenecek bunu sorunuz. Tek bi personelin aracın bütün donanımları ve aksamları ile bilgili olması pek mümkün değildir. Bu nedenle uzman konusunda yeterli teknik personele sahip firmalar ile anlaşma yapınız.

Ekspertiz Firma Seçimi : Genellikle şehir dışından araç satın almak için gelenler ve araç sahipleri tanıdıkları bildikleri ekspertiz yerine tarafsız bir ekspertiz firması ile çalışması önemlidir. Her ne kadar kesin bir olumsuzluk durumu oluşacak değilse de daha güvenli bir tercih için iki tarafından da tanımadığı oto ekspertiz firmasından hizmet alınız.

Oto Ekspertiz Süresi : Oto ekspertiz işlemi kısa süreli sonuçlandırılacak bir işlem ve işçilik değildir. 10-15 dakika da işlemi sonlandırıp araç ekspertiz raporu hazırlayan firmalar vardır ki bu pek sağlıklı bir durum değildir.

Oto ekspertiz raporunda nelere bakılır

Oto ekspertiz raporunda nelere bakılır

Araç satın alırken eğer ekspertiz yaptıracaksanız bir çok farklı pakette bu hizmeti sunulmaktadır. Sadece kaporta boya veya motor kısımlarına baktırabileceğiniz gibi dilerseniz tam kapsamlı paketlerle aracın her noktasına ekspertiz yaptırabilir ve raporunuzu alabilirsiniz. Bu yazımızdan önceki paylaşımda araç ekspertiz raporunda nelere bakılır sorusuna detaylı yanıt verdik.

Oto ekspertiz raporunda nelere dikkat edilmeli konumuz içinde bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Yazımızda geçmeyen ve merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizi her zaman arayabilirsiniz.

2021 Oto Ekspertiz Fiyatları

Her marka model otomobil ve ağır yük araçları için TSE garantili oto ekspertiz

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.