Motor Performans Testleri

Araç alırken yada araç satarken motorun mevcut performansı hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Motor performans testi yaptırarak aracınızın o anki motor performansını tam detaylı olarak öğrenebilirsiniz. İstanbul Oto ekspertiz olarak dinamometre kullanımı ile düz vites araçlarda, otomatik şanzumanlı önden çekişli ve arkadan çekişli tüm araçlarda motor gücünü ve torkunu ölçmektedir.

Motor performans testi sayesinde otomobilin motorunda en ufak hatalardan en ciddi derecedeki tüm hataları grafik şeklinde göstermektedir. Motor ateşleme sitemleri ve yakıt emme sistemleri de yine grafik şeklinde veri hale alınmaktadır.

ekspertiz motor testi

Ekspertiz Motor Testi

Ekspertiz motor testi yaptırmanın genel amacı motor ömrünün ne kadarını harcadığını, daha ne kadar ortalama kullanım sağlayacağını, nasıl bir motor performans vereceğini bizlere göstermektedir. İkinci el araç satışı aşamasında araç değerinde en belirgin kısım motordur. İkinci el aracın ortalama fiyatına büyük etkin etmektedir. Otomobillerde en yüksek maliyete neden olan kısım motordur. Motor performans testi olmadan kesinlikle ikinci el alım satımını önermemekteyiz.

İstanbul oto ekspertiz paketleri ve fiyatları ile ilgili tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz. Ekspertiz işlemleri sırasında yapılacak olan uygulama, işlem ve tüm testler detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Yan tarafta bulunan göstergede motor testi için yapılacak olan işlemler sıralanmıştır.

motor performans testi

Ekspertiz Motor Performansı

Test Motor Koruyucu Kapağı
Test Motor Elektrik Tesisat Ve Kablo Kontrolü
Test Soğutma Su Hortumları Ve Sızdırmazlık
Test Klima Boruları
Test Motor Yağı Kontrolü
Test Motor Isı Ses Ve İzolasyon Kontrolü
Test Radyatörler
Test Hidrolik Direksiyon Boru Kaçakları
Test Hidrolik Yağı Kontrolü
Test Akü Kontrolü
Test Fren Hidrolik Kontrolü
Test Anttifiriz Kontrolü
Test Şanzuman Ve Diferansiyel Yağı Kontrolleri
Test Turbo Kontrol

ekspertiz motor performansı

Neden Motor Performans Testi Yaptırmalısınız?

  • Aracınızın kalan motor ömrünü öğrenirsiniz
  • Aracınızın kalan sürede ne kadar motor performansı vereceğini görürsünüz
  • Araç satın alırken aracınızın ortalama gerçek değerini öğrenmenize yardımcı olur
  • Motor testi ile güvenli bir şekilde araç satın alırsınız.

Hata payı oldukça düşük olan motor performans testi ile abartılı ve gerçek dışı ilan ve satış yöntemlerine aldanmazsınız. Her alıcı için kesinlikle gereken bu testi sizlerde oto expertiz firmamızda kolayca yaptırabilirsiniz.