İstanbul Ekspertiz Ücreti

istanbul ekspertiz ücreti

İkinci el araç alırken ekspertiz yaptıracaksanız hizmet detayı ve İstanbul ekspertiz ücreti için bilgi sahibi olunmalıdır. Almak istediğiniz aracı komple incelemeye alarak tüm teknik ve mekanik özelliklerini inceleyen ekspertiz firması olası zararlarla ve süprizlerle karşılaşmanızı yüksek oranda engeller. Bunun dışında ayrıca aracınızı aldıktan sonra sorunsuz sürüş deneyimi yaşamanızda da etkili olur.

2021 İstanbul Ekspertiz Ücreti

Profesyonel oto ekspertiz firmalarında ortalama standartlarda fiyatlar bulunurken kalitesiz işçilik ve hizmetlerde ücretler oldukça düşük olarak karşınıza çıkar. Oto ekspertiz fiyatları 2021 yılı ortalama piyasa fiyatları kapamsalı full paketlerde 600₺ civarındadır. Bölgesel araç ekspertiz işlerinde 250₺ fiyatlarına kadar hizmet bulabilirsiniz. Bu fiyatları altında işçiliklerle karşılaşırsanız ya teknolojik donanım eksikliği veya kalitesiz işçilikle karşılaşırsınız. İstanbul Ekspertiz Ücreti sitemizde tüm paketlerde duyurusu yapılmıştır. Buradan oto ekspertiz fiyatları incelemesi yapabilirsiniz.

2021 istanbul ekspertiz ücreti

Oto Ekspertiz Firması Ne Yapar?

Sıfır olmayan bir araç alırken pek çok özelliğe dikkat etmeniz gerekir. Dış görünüşü yaşı ve modeli, araç hakkında fikir sahibi olmak için yeterli değildir. Araç satıcısının vermiş olduğu bilgiler de alıcı için yanıltıcı olabilir. Bu sebeple oto ekspertiz, aracın teknik, mekanik sorunları, geçmişi, bakımı ve piyasaya uygun fiyatı hakkında bilgi verir. Bazı araçlarda uzmana başvurulmadan yapılan yüzeysel incelemede, kaza ve hasar kaydı bulunmaz. Bu aracın kazasız ve hasarsız olduğu anlamına gelmez.

Aracın hasar durumunun tespit edilebilmesi için ekspertiz incelemesi büyük önem taşır. İstanbul ekspertiz ücreti, bu detaylı objektif ve bilgilendirici inceleme için oldukça makuldür. Aracın dış görünüşü, kaportası temiz ve kusursuz gözükse de iç parçaları yıpranmış ve hasarlı olabilir. Bu durumda aracın fiyatı da dış görünümüne ve kaportasına değil, yapıla incelemede çıkan bu yıpranmalara bağlı olarak belirlenmelidir.

İkinci El Otomobilde Oto Ekspertiz Önemi

Dış görünüşü temiz olan bir aracı alırken, hakedişinin üzerinde bir değer biçilebilir. Sıfır olmayan tüm araçlar, kullanım tarzı ve kazalara bağlı olarak yıpranır ve farklı özelikler gösterir. İkinci el araç satıcıları da aracın teknik ve mekanik özellikleri, parçaları ile ilgili yanıltıcı bilgiler verebilir, bu sebeple değerin üstünde bir fiyat biçebilir. Oto ekspertiz firmaları, alıcı ve satıcı ile bir kar ilişkisi olmayan objektif firmalardır. Bu sebeple alıcıyı yanıltmayacak ve araç hakkında bilgi verecek objektif ve doğru değerlendirmeler yaparlar.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir