Kartal Oto Ekspertiz

Kartal Oto Ekspertiz

İkinci el otomobil alırken güvenle incelemeye sokabileceğiniz Kartal oto ekspertiz firmamız sizleren doğru ve objektif sonucu vererek bilgilendirme yapar. Alıcı ve satıcı için önem teşkil den bu satın alma işlemini, en doğru şekilde gerçekleştirmenize katkı sağlar. Satın alma işlemi sonrası yaşanabilecek sorunları minimum düzeye indirmeyi hedefler. Birikiminizi ve hayallerini riske etmeden mutlaka alım öncesinde ekspertiz yaptırınız. Sıradan ekspertiz firmaları yerine TSE garantili şekilde hizmet sağlayan firmamıza ulaşarak en uygun fiyatlarla en detaylı hizmeti alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İşlemi Aşamaları

Otomobil alım satım işlemlerinde modeli markası ve yaşı ile orantılı olmak üzere yüksek fiyatlardan bahsedilir. Alıcı ve satıcı için önemli olan bu yüksek fiyatlarla alışveriş yapılırken, ekstra hassasiyet gösterilmelidir. Bu sebeple aracın, satıcının belirlediği fiyata uygun olup olmadığı, alıcının mağduriyetini önlemek amacı ile önem taşır. Ekspertiz işlemi, objektif bir ortamda detaylı incelemeler yapar. Bu incelemeleri alanında uzman kalabalık bir ekiple gerçekleştirir.

Aracın dış görünüşüne ait özellikler, yanıltıcı olabilir. İlanında boyasız olarak bilgilendirme yapılan bir aracın parçalarında boya olabilir. Bunlar, aracın fiyat değerini alıcı lehine değiştiren etmenlerdir. İnceleme işlemi belirli bir sıra takip edilerek yapılır. Ustaların incelemesi ile, bilgisayar ortamında, uzmanlar tarafından yönlendirilerek inceleme yapılır.

Bu incelemelere aracın motoru ve motor gücü test edilerek başlanır. Motora aracın kalbi diyebiliriz. Bu sebeple motor gücü aracın değerini belirleyici faktörlerdendir. Motor gücü, aracın her devirde harcadığı gücü ölçer. Bu ölçümü bilgisayar ortamında grafik haline getirir. Araca, ilk kullanıcı tarafından herhangi bir yenileme işlemi yapılmadıysa, ilk halinden sonra ne kadar güç kaybettiği ölçülür. Tüm işlemler Kartal oto ekspertiz hizmetleri sayesinde kolayca halledilmiş olur.

Oto Ekspertiz İnceleme Sonuçları

İkinci el aracın mevcut durumu hakkında bilgi verici nitelikte olan oto ekspertiz işlemi, bilgisayar ortamında yapılır. Bilgisayar ortamında yapılan bu incelemelerin yanılma payı oldukça düşüktür. İnceleme sonucu eksper tarafından detaylı bir rapor hazırlanır. Bu rapor, ekspertiz firması tarafından ekspertiz işlemi talep edilen kişiye yazılı olarak verilir. Kartal oto ekspertiz firmamız dabünyesinde teknolojik donanımlı ekipmanlar kullanılmasının yanı sıra her araç özel birimi için ayrı uzmanlarda görev yapmakta ve ekspertiz sağlamaktadır.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz Nedir

Alımı ve satışı yapılan ürünlerin veya araçların güncel değerinin belirmesini işlemine ekspertiz denmektedir. Ekspertiz nedir sorusuna verilebilen en kısa yanıt bu olurken daha da detaylandırmak gerekebilir. Alanında uzman kişilerin veya işletmelerin bünyesinde rapor alınmak sureti ile alınan hizmete de ekspertiz hizmeti denir. Sanayide ve bir çok endüstride kullanıldığı gibi oto alım satımı içinde son yıllarda oldukça fazla ilgi ve talep görmektedir. Ekpertiz, alınan araç hakkında, yaptığı teknik incelemeler sonucunda alıcıya almak istediği ürün hakkında detaylı bilgi verir. Satın alma işlemi öncesi ekspertiz, alıcı ve satıcı için çeşitli avantajlar sunar.

Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Alım satım işlemi öncesi söz konusu ürün hakkında detaylı bilgi veren ekspertiz, alıcı ve satıcı için çeşitli avantajlar sağlar. Oto ekspertiz araç alım satımı öncesinde gerçekleştirilmelidir. Günümüzde araç fiyatları, aracın modelinin ve üretim yılının yanısıra, teknik özellikleri ve arızaları ile de belirlenir. Ekspertiz, aracın detaylı incelemesini yaparak geçmişte yapmış olduğu kazalar ve bu kazalardaki hasar kayıtları, aracın teknik özellikleri ve varsa arızaları, mekanik donanını, değişen parçaları ile ilgili bilgi verici bir rapor hazırlar.

Bu rapor, ekspertiz firması tarafından ekspertiz talep eden kişiye yazlı olarak bildirilir. Bu işlem sonucunda araç hakkında detaylı bilgiye sahip olan alıcı ve satıcı mevcut piyasa şartlarında bir anlaşma yapar. Eğer varsa aracın yıpranmış ve sorun çıkarabilecek parçalarının değişmesi tavsiyesi yapılır. Bu durum trafik seyrini aksatabilecek olası negatif durumlardan araç kullanıcısını korumayı da sağlar.

TSE Garantili Ekspertiz

Son yıllarda yeterli yetersiz bir çok kişi ve işletmenin ekspertiz hizmeti verdiği bilinmekte olup günden güne de sayısı hala artmaktadır. Bu nedenle sektörel anlamda ciddi sorunlar da yaşanabilmektedir. Sizinde ekspertiz hizmetine ihtiyacınız varsa mutlaka detaylı bir inceleme ve araştırmaya girmeli ve doğru kişilerden ve firmalardan hizmet almanız gerekmektedir. TSE garantili olarak bu hizmeti sağlayan yerler çok daha güvenilir ve tercih edilebilir durumdadır.

Ekspertiz İşlemi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Oto ekspertiz işlemi, araç hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olup nihai kararını verebilmek için genellikle oto alım satım öncesi alıcı tarafından talep edilir ve yaptırılır. Alınacak olan aracın tanınması, gerekli müdahaleleri yapabilmek için bilinmesi gereken bir durumdur. Ekspertiz nedir anlaşılmadan yapılan araç alım satım işlemleri daha sonra alıcı için sorun çıkarabilir. Araç sahibi, aracın mevcut durumundan haberdar olmadığı için alıcıyı yeterince bilgilendiremeyebilir. Bu sebeple karşılıklı mağduriyet durumları yaşanmaması için oto ekspertiz firmamıza başvurup, detaylı inceleme sonucu karar verilmelidir.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

Oto Ekspertiz Fiyat Listesi

oto ekspertiz fiyat listesi

Otomobil fiyatlarının artması ile oto ekspertiz fiyat listesi de merak edilmektedir. Otomobil fiyatları sebebi ile, alım satımı özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Araçlar, aynı yıl üretimi ve aynı model olmasına rağmen, kullanıma ve kazalara bağlı farklı teknik özellikler gösterebilir. Bu durumda oto ekspertiz firmaları aracın teknik özellikleri ve mevcut durumu hakkında bilgilendirici rapor hazırlar. Firmamız güncel 2021 listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Fiyat Listesi 2021

Kapsamlı Oto Ekspertiz Ücreti

En iyi ekspertiz fiyatı Kapsamlı Oto Ekspertiz Fiyatı 590₺

Boya kaporta kontrolleri, motor mekanik kontroller, mekanik alt kontroller, iç ve dış kontroller, obd kontrolleri, dyno motor performans test sonucu, süspansiyon test sonucu, fren test sonucu, yanal kayma testi, tramer sorgusu

Standart Plus Oto Ekspertiz fiyat

En iyi ekspertiz fiyatı Standart Plus Oto Ekspertiz Fiyatları 490₺

Boya kaporta kontrolleri, motor mekanik kontroller, mekanik alt kontroller, iç ve dış kontroller, obd kontrolleri, dyno motor performans test sonucu, süspansiyon test sonucu, fren test sonucu, yanal kayma testi. Paket fiyatı için daha detaylı bilgiyi uzmanımızdan alabilirsiniz.

Standart Oto Ekspertiz Ücreti

Güncel 2021 fiyatı Standart Plus Oto Ekspertiz Fiyatları 400₺

Boya kaporta kontrolleri, motor mekanik kontroller, mekanik alt kontrolleri, iç ve dış kontroller, dyno motor performans test sonucu standart oto ekspertiz paketi içinde sunulmaktadır. Oto ekspertiz standart paketin işlemleri sitemiz içinde ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

Mini Ekspertiz Kaporta ücreti

2021 Ekspertiz Kaporta Kapsamlı Oto Ekspertiz Fiyatı 250₺

Paket kapsamında Sol/Sağ Şase Podye ve Sol Podye, Sol/Sağ Arka Çamurluk Davlumbazı, Sol/Sağ Ön Çamurluk Davlumbazı, Sol/Sağ Alt Marşpiyel, Sol Arka Çamurluk Kilit Karşılığı, Sol Kapı Orta Direk, Sol Ön direk, Bagaj İç Havuz Sacı, Sağ Arka Çamurluk Kilit Karşılığı, Sağ Kapı Orta Direk, Sağ Ön Direk, Arka Panel, Ön Panel Ön Tampon, Taban Sacı, Amortisör Kulesi Sol/Sağ, Çizik/Gamze/Göçükle

Mini Ekspertiz Motor Paketi Fiyatları

En iyi fiyatlarla Mini Ekspertiz Motor Paketi Fiyatları 250₺

Mini Oto Ekspertiz kapmasında 44 nokta kontrolü yapılmaktadır. Lift ön kontrol noktaları; Motor Yağı Kontrol, Motor Suyu Kontrol, Direksiyon Yağ Kontrol, Fren Yağı Kontrol, İnterpol Peteği Kontrol, Üst Kapak Conta Yağ Kaçak Kontrol, Turbo Yağ Kaçak Kontrol gibi 44 noktada kontrol yapılır. Detaylar paket içinde belirtilmiştir.

İkinci el alım satımında araç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak önemlidir. Oto ekspertiz işlemine, araç alım satımına ek masraf olarak bakılsa da genellikle bu doğru olmayan bir bakış açısıdır. Öncelikle araca ödenmiş olan bedelin, hak edişe uygun olup olmadığı, oto ekspertizler tarafından saptanır. Bu sebeple alıcıyı mağdur etmemek adına önemli bir işlemdir. Oto ekspertiz fiyat listesi araç alımı esnasında bütçeyi zorlamayacak makul fiyatlardır. Oto ekspertiz incelemesine başvurulmadan satın alınan ikinci el otomobillerde, alım satım işlemi sonrasında büyük masraflar çıkabilir. Bu sebeple oto ekspertiz incelemesine başvurulmadan ikinci el araç alımı yapılmaması, bütçe açısından da önem teşkil eder.

Firmamızdan kurumsal oto ekspertiz desteği yada kendi aracınız için bireysel hizmetler alabilirsiniz.

İkinci Otomobilde Ekspertiz Önemi

Oto ekspertiz ikinci el otomobil alım satımında başvurulması zorunluluk gerektiren firmalardır. İkinci el otomobil alımından sonra büyük problemler yaşamamak adına ekspertiz incelemesi raporu alınmalıdır. Satıcıların araç hakkında vermiş olduğu bilgiler, alıcı için yanıltıcı nitelikte olabilir. Bu sebeple uzman kadrosu ile hizmet veren hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Satıcılar, araca değerinin üzerinde fiyat vermek için zaman zaman km azaltma yöntemlerine başvurabilirler. Oto ekspertiz, alıcının mağduriyet yaşamaması adına gerekli bilgilendirmeyi yapar ve araç hakkında doğru sonuçları açıklar. Aracın kilometresi hakkında bilgi, geçmiş döneme ait muayene kayıtlarında ve bakım raporlarında tahmin edilebilir. Bu sebeple oto ekspertiz, en doğru ve objektif bilgilendirmeyi yapacaktır.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

Oto Ekspertiz Taşdelen

oto ekspertiz taşdelen

Araç alım satımı öncesinde alıcı tarafından talep edilen ekspertiz işlemi son derece önem arz eder. Oto ekspertiz Taşdelen semtindeki arayışlarınızda firmamızdan TSE garantili hizmet alabilirsiniz. Bölgeye yakın ve bir kaç dakikada ulaşabileceğiniz mesafedeyiz. Ekspertiz hizmeti, araç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için alıcı tarafından talep edilir. Daha sonrasında herhangi bir problem yaşanmaması, sürpriz hata ve değer kayıpları ile karşılaşmamak adına ekspertiz işlemi alım satım işlemlerinde mutlaka yapılmalıdır.

Taşdelen Oto Ekspertiz Hizmeti

İkinci el otomobil alışverişlerinde aracın yaşı kadar mevcut teknik durumu da önem taşır. Bu sebeple oto ekspertiz işlemi, aracın teknik durumu ile alakalı bilgi verir. Alım satım öncesi ikinci el birçok araç için kazasız, hasarsız, değişensiz gibi bilgi ve ilanlar verilir. Fakat bu ilanlardaki bilgiler, büyük ölçüde gerçeği yansıtmaz. Alcı için aldığı aracın teknik özelikleri önemlidir. Bu sebeple oto ekspertiz firmaları hizmet verir. Gerçekçi ve objektif olarak araç hakkı detaylı inceleme yapılarak alıcıya bilgi verilir. Size en yakın oto ekspertiz firması elbet bulabilirsiniz ancak önemli olan TSE garantisi dahilinde hizmet sunabilen firmalar olmalıdır.

Oto Ekspertiz Neden Kullanılmalıdır?

Araç alım satımı öncesinde araç hakkında verilmiş olan ilandaki bilgiler, çoğunlukla gerçeği yansıtmaz. Bu ilanlarda söz konusu olan aracın tüm bakımlarının yaptırılmış olduğu ve masrafsız olduğu ile ilgili yanıltıcı bilgiler yer alıyor olabilir. Bu durum, aracı değerinin üzerinde alma ihtimalinin yanı sıra, bilinmeyen teknik arızalar sonucu trafikte aksaklık yaşanmasına ve istenmeyen kazalara neden olabilir. Bu sebeple ilandaki bilgileri göz önünde bulundurarak bir oto ekspertizine başvurulmalıdır. Alanında uzman ekip tarafından gerçekleştirilen oto ekspertiz hizmeti, satın alınan aracın tanınmasına yardımcı olur. Aracın hasar durumu hakkında bilgi verici bir rapor hazırlanır. Gözle göremediğiniz araçtaki tüm kusurları net olarak görüp bilgi almanız açısından ekspertiz ışık tutar.

Taşdelen Araç Ekspertiz

Oto ekspertiz raporu verilmesinden sonra alıcı ve satıcı arasında bir mutabakata varılır. Oto ekspertiz Taşdelen hizmetleri ile birlikte, araç hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan satıcı için de avantaj oluşuyor. Ekspertiz raporu doğrultusunda araç bakımı yaptırılarak daha sorunsuz bir araç haline getirilebilir. Otomobil alım satımında zarara uğramamak için ekspertiz firmalarına başvurabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

Oto Ekspertiz Müşteri Hizmetleri

Oto Ekspertiz Müşteri Hizmetleri

İkinci el otomobil satın alırken detaylı incelemeye sokmak için oto ekspertiz müşteri hizmetleri aracılığı ile inceleme tarihi oluşturmalısınız. Firma, alıcı ve satıcıyı bir araya getirerek araç hakkında objektif değerlendirme yapıp anlaşmaya verebilecekleri bilgiler ve ortam sağlar. Araç için uygulamak istediğiniz ekspertiz hizmeti hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Şimdi bizlere 0532 552 29 16 nolu hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Nasıl Seçilir?

Satın almak istediğiniz ikinci el araç için uzman bir ekibe inceleme yaptırmak istiyorsanız oto eksper müşteri hizmetleri departmanından randevu alabilir ve belirlenen tarihte otomobili incelemeye sokabilirsiniz. Oto ekspertiz firması, seçtiğiniz paket doğrultusunda aracı detaylı incelemeye alarak size objektif bilgiler sunar. Araca ait problemleri alıcı ve satıcıya bir rapor halinde bildirir.

Ekspertiz işlemi çok aşamalı ve çok detaylı bir incelemedir. Araç cihazlara bağlanır ve incelemeler bilgisayar ortamında gerçekleşir. Bu sebeple ekspertizin yanılma ve yanıltma payı oldukça düşüktür. Randevu aldığınız tarihte satın almak istediğiniz aracı güvenle incelemeye tabi tutabilirsiniz. Firmamızda her zaman iki taraflı bağımsız ve tarafsız ekspertiz raporu hizmeti verilmektedir.

Oto Ekspertiz Süreci Nasıl İşler? 

Aracın teknik ve mekanik özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için başvurduğunuz oto ekspertiz sistemi aşama aşama ve incelikle devam eder. İnceleme talebinde bulunduğunuz araç ilk önce motor testine sokulur. Motor, aracın en önemli parçalarından biridir. Motorun belirtilen güçte olup olmadığı, yıpranmışlığı ve hasarı tespit edilir. Sonrasında alanında uzman kişiler tarafından araç inceleme cihazına bağlanır. Bu cihaz aracın teknik özelliklerini inceler.

Bu incelemeler esnasında aracın boyasının olup olmadığı, daha önce bir kazaya karışıp karışmadığı, mevcut hasarı ve değişen parçaları inceler. İncelemenin her safhasını, farklı uzmanlar takip eder. İnceleme, bilgisayar ortamında gerçekleştirilir. Daha sonra incelenen kısımlar hakkında detaylı bir rapor oluşturularak oto ekspertiz işlemi talebinde bulunan kişiye verilir. Daha sonra çıkan sonuçlar doğrultusunda alıcı ve satıcı bir anlaşma yapar.

Oto ekspertiz müşteri hizmetleri ise araç sahiplerinin ya da talip olanlarının tüm işlemlerini pratik, hızlı ve müşteri odaklı bir şekilde çözülmesi için gerekli olan çözümleri sağlamaktadır.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

Oto Ekspertiz Tavukçuyolu

Oto Ekspertiz Tavukçuyolu

İkinci el otomobil sektörünün daha aktif hale geldiği günümüzde, oto ekspertiz ihtiyacı da artış göstermiştir. Uzman kadrosu ile oto ekspertiz Tavukçuyolu semtine hizmet vermektedir. İkinci el otomobil sektörünün genişlemesi ile araç satışı esnasında verilen bilgilerde satıcı tarafından yanıltmalar yapılabilir. Yahut aracın, satıcının bilmediği bir teknik, mekanik sorunu olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için oto ekspertiz firmaları önem taşır.

Tavukçuyolu Oto Ekspertiz

Araç alı satımı esnasında araç hakkında bilgi veren oto ekspertiz firmalarının görev tanımı oldukça geniştir. Araç alırken aracın yalnızca görünüşüne ve kaportasına dikkat etmek yanıltıcı sonuçlar verebilir. Aracın teknik, mekanik özellikleri ile ilgili detaylı ve gerçekçi bilgiye sahip olmak, yaşanabilecek mağduriyetleri giderir. Aracın mekanik ve teknik özellikleri ile ilgili bilgi almak için sanayiye ya da anladığı düşünülen bir tanıdığa götürmek yanlış bir yöntemdir.

Sanayi, eksper sonucu çıkması muhtemel teknik arızaların çözüleceği yerdir. Bu sebeple oto ekspertiz hizmeti alıcıyı araç hakkında detaylı olarak bilgilendirir. Özellikle yaşı 10 ve öncesinde olan araçların alımı esnasında, detaylı bir ekspertiz incelemesinden geçmesi, uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Oto Ekspertiz İncelemesi

Otomobil satın alırken, sıfır araç satın almıyorsanız, aracın geçmişteki kazaları, hasar kaydı, değişen parçaları gibi özellikler önem teşkil eder. Son yıllarda ikinci el araç alım satımı, sıfır araç alım satımı piyasasından daha hareketli hale gelmiştir. Bu sebeple satın almak istediğiniz araç ile ilgili beklenmeyen bir sorun yaşamamak adına oto ekspertiz Tavukçuyolu firmasından destek alınmalıdır.

Otomobil uzmanları, oto eksper incelemesinden öncelikle söz konusu aracın tramer, kaza ve pert kaydına bakılmasını tavsiye eder. Bu öncelikli inceleme aracın mevcut durumu hakkında önemli bilgiler verir. Sonrasında aracın teknik özelliklerine ve değişmesi gereken parçalarına dikkat ederek sorun yaşama riskinizi minimuma indirmiş olursunuz.

Tavukçuyolu Araç Ekspertiz Firması

Bölgenizde sizlere yakın ve kaliteli bir araç ekspertiz firması arıyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz konuma ortalama 10 dakikalık mesafede hizmet vermekteyiz. gelişmiş teknolojik cihazlar ve her birimde uzman teknik personelimizle hatasız ve eksiksiz bir oto ekspertiz deneyimi sunuyoruz. Oto Ekspertiz Tavukçuyolu hizmetlerimizde binek araçlar, ticari araçlar ve motor için her modelde ekspertiz raporu verilmektedir.

Oto Ekspertiz Hataları

Oto Ekspertiz Hataları

Oto ekspertiz genellikle ikinci el otomobillerin alım-satım işlemlerinde başvurulan hizmettir. Oto Ekspertiz Hataları son yıllarda artan taleplerle birlikte sıklıkla yaşanabilmektedir. Her ne kadar oto ekspertiz işinde uzman ustalar tarafından otomobillerin teknik cihazlar ve ekipmanlarla detaylı olarak incelenmesi işlemine verilen isim olsa da yetersiz ve kalitesiz hizmet de çoktur. Bazı koşullarda otomobiller için ekspertiz raporu alınması zorunludur, ancak zorunlu olmasa bile genellikle müşteriler bir araç satın almadan önce aracın uzmanlar tarafından onaylanmış olmasına dikkat eder.

Oto Ekspertiz Raporu Hataları

Müşteriler için oto ekspertiz raporu aracın satın alınabilirliğini onaylayan bir belge görevi görmektedir. Ancak ekspertiz raporu uzman ustalar ya da servisler tarafından verilmediği takdirde oto ekspertiz hataları meydana gelmektedir. Genellikle rapordaki hatalar, aracı alan müşteri herhangi bir kaza yaptığı ya da aracı satmak istediği zaman ortaya çıkar. Rapordaki hata maddi kayıplara, zaman kayıplarına ve kimi durumlarda ise can kayıplarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle maddi ve manevi kayıpların önlenebilmesi adına oto ekspertiz raporunun belgeli ve onaylı bir oto eksperden alınması gerekmektedir.

Oto Ekspertiz Hataları Nelerdir?

Oto ekspertiz hataları genellikle aracın satıcının belirttiği özellikleri taşımaması ya da eksik taşıması ve bunun ekspertiz raporunda belirtilmemiş olması durumudur. Bu da aracın satıcının talep ettiğinden daha düşük fiyatlandırılmasını gerektirir. Ülkemizde özellikle son zamanlarda bu hatalar haberlere konu olacak kadar sık yaşanmaktadır.

En sık görülen ekspertiz hataları:

  • Araç kilometresinin düşürülmesi
  • Araçta değişen parçalar ya da hasar kaydı olmasına rağmen tespit edilememesi
  • Araç şasisinin bozulması, eğilmesi
  • Motor ya da yakıt sisteminde bozulmalar ve performans düşüklükleri
  • Araç şanzımanında bozulmalar
  • Baskı balata sisteminin hasarlı olması
  • Aracın elektronik aksamlarında bozulmalar olması (radyo, USB girişi, kapı elektronikleri…)
  •  Hava yastıklarının açılmış ya da değiştirilmiş olması
  •  Aracın hasarlı kısımlarının farklı bir araçla değiştirilmesi veya şasi numarasının değiştirilmiş olması

Oto Ekspertiz Hataları ile sizlerde sıklık karşılamak istemiyorsanız mutlaka kalitesinde şüphe etmeyeceğiniz firmalar ile çalışmaya özen gösteriniz. Firma geçmişi bulunmayan ve araç her bölümü içn uzman bulundurmayan yerlerden hizmet alırken iki kere düşününüz.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

En iyi oto ekspertiz firmaları

en iyi oto ekspertiz firmaları

Son yıllardaki sayısı gittikçe artan oto ekspertiz firmaları içinde en iyisini aramak hakkınızdır. En iyi oto ekspertiz firmaları seçimlerinizde dikkat edebileceğiniz bir kaç detayı yazımızda sizlerle paylaşmış olacağız. İkinci el araç satın alırken günümüzde neredeyse her alıcı oto ekspertiz talep etmektedir. Ancak ciddi birikimlerinizi riske atmadan doğru firmalar ile çalışmalı ve güven sorunu yaşamamlısınız.

Türkiye’nin en iyi oto ekspertiz firmaları

İşçilik kalitesi her iş kolunda önem olduğu gibi sektörümüz içinde son derece değerli ve önemlidir. Her tür cihaz ve teknolojik aletten önce kullanım yapacak kişilerin yeterliliği gelmelidir. En iyi oto ekspertiz firmaları kesinlikle bünyesinde aracın bölümleri için ayrı tecrübeli uzmanlar bulundurmaktadır. Motor bölümüne bakacak uzman ile kaporta boya ekspertiz işlerinde görev yapacak uzman ayrı olmalıdır. Bir kişi aracın her alanında uzman olamaz. Bazı oto ekspertiz firmalarında tek bir kişi aracın tüm gözlemini ve ekspertiz raporunu çıkarmaktadır. Buda pek sağlıklı bir yöntem ve işlem ve değildir.

İşçilik sonrasında en önemli kısım ise firmanın teknolojik alt yapısıdır. Sadece insani bir gözlem yeterli olmayacaktır. İşçi her ne kadar üstün tecrübeye sahip olsada gözden kaçırabileceği alanların sayısı oldukça fazladır. Araçlar bilgisayarlı elektronik sistemlerle analiz edilmeli, testi ve kontrolleri eksiksiz yapılmalıdır.

Türkiye'nin en iyi oto ekspertiz firmaları

En iyi ekspertiz firmaları Yorumları

Araç sahiplerinin son yıllarda oto ekspertiz firmalarından şikayetleri de hizmet alımı arttıkça fazlalaşmaktadır. Bir çok kişi oto ekspertiz raporu aldığında göremediği sorun ve hataları ile sonradan yüzleşebilmektedir. Buda bizlere oto ekspertiz firmasının yetersizliğini gösterebilmektedir. Ancak yinede şu detayı atlamakta fayda vardır. Araç sahipleri sadece belirli bir oto ekspertiz paketi alıp farklı bölgelerde oluşan sorunlarıda firmaya mâletmektedir.

Hizmet alanaların yorumlarında en çok değindiği konulardan biri muhakkak ki güven konusudur. Oto ekspertiz firması tarafsız olmalıdır. Hem alıcı ile hemde satıcı ile yakın ilişkisi bulunmamalıdır. Aracı satacak kişi tanıdığım biri var diyerek götürdüğü aracı, satın alacak kişide şüpheler oluşturabilmektedir.

En iyi oto ekspertiz firmaları arayışınızda öncelikle dikkat edeceğiniz kriter personel yeterliliği sonrasında ise firmanın teknolojik hizmet donanımıdır.

Araç satışında ekspertiz ücretini kim öder?

araç satışında ekspertiz ücretini kim öder

Sık yaşanan ikinci el araç satışlarında en çok merak edilen konulardan biri Araç satışında ekspertiz ücretini kim öder? sorusunun cevabıdır. Genelde yazısız ve kayıtsız anlaşmalar ile oto ekspertiz hizmetine gidilmektedir. Bu durum için belirleyici ve kesin yasal bir durum olmamakla birlikte alıcının ve satıcının da ödeyebildiği bazende ortak ödeme yönteminin tercih edildiği bir durumdur.

Genel kanı oto ekspertiz ücretini alıcının ödeyeceği olsa da, satıcının satış öncesi araç hakkında verdiği bilgiler dışında çıkacak olası sorunlarda ekspertiz ücretini kendisi karşılayabilmektedir. Arada kalmamak ve çözümsüz bir durum oluşturmamak adına tüm detayları oto ekspertiz öncesinde alıcı ve satıcı taraf konuşmalı hatta yazılı bir hale getirmelidir.

Oto ekspertiz ücretini kim öder

Oto ekspertiz ücretini kim öder?

Oto ekspertiz fiyatları ülkemizde son derece uygun olup ortalama 400₺/600₺ aralığıdadır. Genelde bu fiyatlar alıcı tarafından uygun karşılanmaktadır. Her ne kadar fiyat düşük olsada sonuç itibari ile bir gider oluşmaktadır. Oto ekspertiz yapılmasını talep eden kişinin alıcı tarafın olduğunu düşünürsek Araç satışında ekspertiz ücretini kim öder? sorusuna alıcı ödeyecek diyebiliriz. Ancak satış öncesinde araç sahibinin belirtiği veya sizlere araç hakkında verdiği detaylarda hatalar, eksikler ve onunda bilmediği sorunlar çıkarda oluşacak değer kaybının araç satışını yapacak kişinin karşılaması gerekmektedir.

Kısacası çıkacak ekspertiz raporunda ciddi sorunlar ve araç değerini düşürecek durumlar çıkarsa sorumluluk araç satışını yapan kişide olacaktır.

Araç ekspertiz ücretini kim öder?

Araç ekspertiz ücretini kim öder?

İki taraflı olumsuz durumlar yaşanmaması adına oto ekspertiz yaptırmadan önce anlaşılmalıdır. İşlem sonunda ödemeyi kimin yapacağı, oto ekspertiz raporusunda araç değer kaybı oluşacak durumlarda ekspertiz ücretini kimin ödeyeceği, oto ekspertiz raporu sonrasında araç satışının kesin olarak gerçekleşip gerçekleşmeyi ve bu durumda çıkacak masrafı kimin üstleneceği gibi detaylar yazılı halde iki taraflı imza altına alınabilir. İki tarafta dürüstlük ilkesi gereği ekspertiz öncesinde her duruma karşı hazırlıklı olmalı ve mağduriyet oluşturulmamalıdır.

Araç satışında ekspertiz ücretini kim öder? sorusuna yazımızda değindik. Ancak yinede belirtiğimiz gibi yasal çerçevede kimin ücreti ödeyeceğine dair net bir durum bulunmadığından dolayı günümüzde anlaşmazlıkların yaşanması olasıdır. Konu hakkında görüş ve önerilerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İstanbul Ekspertiz 0 Yorum

Kayışdağı Oto Ekspertiz

kayışdağı oto ekspertiz

Aracınızın son güncel durumunu görmek yada ikinci el araç satın alırken Kayışdağı oto ekspertiz hizmetimiz başvurabilirsiniz. Aracınızda değer kaybı oluşturan tüm sorunları ve arızaları kısa sürede rapor halinde görebilirsiniz. TSE garantili ekspertiz işlemi yapan firmamız tecrübeli teknik kadroları teknolojik donanımlı firma alt yapısı ile sizlere güvenli bir oto ekspertiz sağlar.

Motor performansı, motor arızaları ve kalan ömür hakkında bilgiye ekspertiz raporunda ulaşabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bölgesel olarak fren testi, kaporta ekspertizide yaptırabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun şekilde birden çok farklı oto ekspertiz paketimiz bulunmaktadır.

kayışdağı ekspertiz

Kayışdağı Ekspertiz

2021 yılı içinde de sürekli yeni ekspertiz firmaları açılmaktadır. Ancak her firma belirli bir kaliteye kesinlikle ulaşmadan bu hizmeti sağlamaktadır. Sonucunda ise geride mağdur olan bir çok ikinci el araç alıcısı bırakmaktadır. Firmamız tüm hizmetlerini eksiksiz ve müşteri memnuniyeti en yüksek şekilde sağlamaktadır. Bünyemizde çalışan tüm teknik personelimiz gerekli tüm eğitimlere sahip olup sürekli hizmet içi eğitime tabi tutulmaktadır. Kayışdağı oto ekspertiz için en iyi kalitede hizmeti mutlaka firmamızda bulacaksınız. Hizmet detayları ve paket özellikleri hakkında bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

En yakın oto ekspertiz arayışınız varsa semtinizde ve mahallenizden aracınızla 15 dakikada ulaşabileceğiniz mesafedeyiz. Her marka ve model araç için ekspertiz yapmaktayız. Ayrıca ağır yük araçlar içinde ekspertiz hizmetimizde vardır.

Kayışdağı Oto Ekspertiz Raporu

Oto ekspertiz raporuna ihtiyacınız varsa hem tarafsız hemde eksiksiz olarak tam kapsamlı raporunuzu kısa sürede alabilirsiniz. Bugüne kadar sayısız aracın ve otomobilin ekspertiz raporunu çıkarmış olan firmamızdan araç satışlarında hem alıcı hemde satıcı taraflı koruma bulunmaktadır. Rapor son halini alırken uzmanların kalite kontrolünden geçmektedir. Aracınızın ekspertizi yapılırken sadece bir personel ile tüm testler asla yapılmaz. Araçlarda kaporta, motor, elektronik ve elektrik işlemleri için ayrı ayrı uzmanlar görev yapaktadır.

kayışdağı oto ekspertiz fiyatları

Kayışdağı Oto Ekspertiz Fiyatları

2021 yılı için oto ekspertiz fiyatları 250₺’den başlayıp 600₺’ye kadar farklı paketlerde müşterilerimize sunulmuştur. Bütçeniz ve ekonominize göre farklı ücretlerle paketleri seçebilirsiniz. Hem ekspertiz kalitesi bakımından hemde fiyatlar bakımından sizlere en iyi seçimi sunuyoruz. Kayışdağı oto ekspertiz tercihinizde mutlaka bizlere ulaşınız. Sizlere tüm ekibimizle en güvenilir ekspertiz desteğini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.